פרויקטים

ניהול התכנון בפרויקט הרחבת טרמינל 3 בנתב"ג עבור רשות שדות התעופה

במסגרת הפרויקט מנהלת החברה כ- 30  משרדי תכנון שונים

לאור הגידול בתנועת הנוסעים, טרמינל 3 בנמל התעופה בן-גוריון טרמינל 3 בנתב"ג יורחב בהשקעה של כמיליארד שקל. הטרמינל יורחב לשטח שהיקפו 36,000 מ"ר במבנה של 4 קומות. במבנה יהיו 138 דלפקי צ'ק-אין חדשים (56 דלפקי צ'ק-אין נוספים בקומה אחת ועוד 32 דלפקים בקומה תחתונה). חיבור מבנה ההרחבה לטרמינל הקיים ייעשה באמצעות גשר.

התכנית להגדלת הטרמינל הבינלאומי כוללת הרחבת השטח הקרקעי בכ-80 אלף מטר, הוספת 90 דלפקי צ'ק אין חדשים ו-4 מסועים נוספים לקבלת כבודה. בנוסף, התכנון הוא להגדיל גם את שטח חנויות הדיוטי פרי, הרחבת אולם ביקורת הגבולות והבידוק וכן הגדלת שטחי החנייה.עוד מתוכנת בניה של זרוע חמישית שתאפשר ליותר מטוסים לצאת ולהיכנס אל המרחב האווירי של השדה.

ניהול התכנון והביצוע של מחנה "נטפים" (מרה"ס צפון) עבור משרד הביטחון.

במסגרת ניהול התכנון מנהלת ומתאמת החברה כ- 40  משרדי תכנון שונים בפרויקט מורכב המשלב עבודות תשתית, בינוי ומנהור רחבות היקף.

פרויקט הקמת המרכז הוא חלק ממהלך רחב היקף של העתקת בסיסי צה"ל לנגב ופינוי קרקעות  במרכז הארץ, זאת במסגרת החלטות הממשלה להעתקת מחנות צה"ל ממרכזי ערים ושיווק הקרקעות לטובת מגורים.

במסגרת הקמת המרה"ס מוזגו המרכזים המשבירים: מרכז ציוד לחימה וחלפים, מרכז ציוד, מרכז דלק, מערך המזון ומרכז ציוד רפואי – למרכז אחד הכולל בסיסי החסנה מרחביים ומפקדה אחת.

גודל המרה"ס צפוי להיות כ-250,000 מ"ר הכוללים מתחמי לוגיסטיקה בהיקף של כ-225,000 מ"ר (בין השאר, מחסנים אוטומטיים) ומתחם מנהלתי בהיקף של כ-25,000 מ"ר. 

מרכז ההספקה יאופיין בחדשנות טכנולוגית בקנה מידה עולמי בהיבטי אחסון, ליקוט והפצה. במרכזים הלוגיסטיים יופעלו רובוטים ואמצעים מתקדמים. כמו כן, אחסון וניהול המלאי יופעל באמצעות טכנולוגיות ומערכות מידע מהמתקדמות בעולם. המרה"ס יכלול מגוון רחב של מוצרים, החל במחט לעירוי ועד לחלקי חילוף לטנקים. 

פרויקט המרה"ס עוסק במערך האספקה המטכ"לי ובשרשרת ההספקה התומכת אותו. במסגרת החלטות הממשלה 3161 ו-2392 להעתקת מחנות צה"ל ממרכזי ערים ושיווק הקרקעות לטובת מגורים, ומתוך התייעלות ופיתוח מערך האספקה המטכ"לי קם המרה"ס – "מרכז אספקה אחוד".

ניהול פרויקט הפרטת תע"ש והקמת "תומר", החברה הממשלתית

הובלת כלל היבטי הבינוי והתשתיות עבור משרד הביטחון, בינוי מפעלים, קווי ייצור ועוד.

חברה ביטחונית ממשלתית חדשה שתנהל את הפעילויות המסווגות שהתקיימה בתעש, בתקופת היותה חברה ממשלתית.

ההקמה של תומר סוכמה במסגרת ההליכים שקיימו משרדי הממשלה לקראת ההפרטה של תע״ש, וזאת כדי לשמר חלק מהאינטרסים האסטרטגיים של המדינה בתע״ש. בפעילותה, תומר תנהל פעילויות רגישות שאותן משרד הביטחון דרש להשאיר באחריות המדינה.

  • כתיבת אפיונים להקמת בסיסים שונים בחיל האויר  
  • ניהול פרויקטים והקמת מתקנים מסווגים בחיל האוויר   
  • הקמת דטה-סנטר עבור מערכת הביטחון 
  • הקמת קווי ייצור מתוחכמים עבור מערכת הביטחון  
  • ייזום פרויקט תת-קרקעי עבור לקוחות זרים

שירותים נוספים:
בדיקות היתכנות וכדאיות ליזמות בתחום ההנדסה.

  • מתן חוות דעת על כשלים הנדסיים בתחומי התכנון והביצוע הקבלני.
  • כתיבת חוות דעת לפרויקטים של מינהור, הנדסה ימית והנדסת תעשיות מסווגות.
  • יעוץ הנדסי לתכנון ובניה קבלנית.
  • פתרונות גישור במקרי מחלוקת לפרויקטים הנדסיים.

קריית המודיעין בליקית

ההצעה הזוכה להקמת הבסיס העצום סמוך לפארק התעשייה עומר היא של חברת 'שיכון ובינוי בע"מ'. החברה הזוכה תממן, תתכנן, תקים, תתפעל ותתחזק את הקרייה למשך 26 שנים, בעלות כוללת של מיליארדי שקלים

קריית המודיעין בליקית הוא המכרז האחרון והמורכב ביותר שהוציאה מערכת הביטחון במסגרת המהלך הלאומי של מעבר צה"ל דרומה. לשלב הסופי של המכרז הגיעו שלוש קבוצות: 'אלקטרה-מנרב', 'שיכון ובינוי' ו'שפיר'. עד סוף 2021 צפויה החברה הזוכה להשלים את הסגירה הפיננסית ואת תהליכי התכנון לקראת תחילת עבודות הבנייה.
 
קריית המודיעין תשתרע על שטח של 2,500 דונם ותוקם בסמוך לפארק התעשיה עומר שבנגב.

 

קריית המודיעין בליקית (הדמייה: 'חברת שיכון ובינוי בע"מ')
דילוג לתוכן